Dukkha Pilates & Yoga – Eğitmenlerimiz

Pilates, Yoga, Streching ve EMS Alanında Uzman Eğitmenlerimiz

1983 İstanbul doğumlu olan Reyhan Mengi Spor yönetimi bölümünden mezun olmuştur. 16 yaşından itibaren hayatını egzersizle iç içe geçirmiştir.

 

Basi Pilates Pma kapsamlı eğitmen yetiştirme programına devam etmekte olup 1.2.3 ve 4. modullerini ve Uluslararası Pilates federasyonu tüm sertifika programlarını başarı ile tamamlamıştır.  Türkiye Fitness ve vücut geliştirme federasyonu ve Türkiye Cimnastik Federasyonu Pilates antrenörüdür. Ayrıca, hamilelik, çocuk pilates ve yoga eğitimleri, Anatomi, Fizyoloji, omurga rahatsızlıkları (skolyoz, fibromiyalji, bel ağrıları ve bel fıtığı, Osteoporoz) ile ilgili spesifik eğitimler almış, beslenme ve kilo kontrolü ile ilgili seminerlere, Running akademide marathon ve yarı marathona hazırlık eğitimine katılmış, Emrah Sirkecioglu’ndan fonksiyonel egzersiz eğitimi almıştır.

 

Etkin insan Enstitü’sünde Alper Bayraktar’dan 200 saatlik uluslararası yoga eğitmenliği sertifika programını ve ayrıca Vivekanda Yoga Üniversitesi’nin Türkiye temsilcisi olan İstanbul yoga merkezinde Ayça Gürelman’dan 250 saatlik Uluslararası Yoga Alliance onaylı Eğitmenlik eğitimlerini almıştır.

Eğitmenimiz IRONMAN 2016 Gloria Turkey’de finisher olmuş bir triathlettir.

Reyhan Mengi

Pilates Antrenörü

Ayşen Yıldırım

Pilates Antrenörü

Elektrik Mühendisi olan Yıldız Teknik Üniversitesi’nden mezun Ayşen Yıldırım 2010’dan beri pilates ve yoga ile ilgilenmektedir. 2012 yılında Yoga Eğitmenliğine Giriş ve Yoga Anatomisi eğitimlerini tamamlayan Ayşen sonrasında Hindistan’a giderek Yoga Alliance onaylı 200 saatlik Yoga Eğitmenliği ve 300 saatlik İleri Seviye Yoga Eğitmenliği eğitimlerini bitirmiştir.

 

Ardından Türkiye’de Cihangir Yoga’da Berivan Aslan Sungur’un 30 saatlik Yin Yoga Felsefesi ve Anatomisi, 200 saatlik Yin Yoga Eğitmenliği eğitimlerini, Yoga8’de Yiğit Zırtıloğlu’nun 200 saatlik Yoga Eğitmenliği eğitimini tamamlamıştır. Pilates with Gerda’da Anatomi, Biyomekanik eğitimi ve Özel Sağlık Durumları İçin Pilates eğitimi almıştır. Aynı zamanda Pilates with Gerda ve BAPS’tan Mat, Reformer Pilates Eğitmenliği eğitimlerini tamamlamıştır.

 

Nöromüsküler Teknikler eğitimi de almış olan Ayşen Yıldırım, Dukkha Pilates’te yoga ve pilates dersleri vermeye devam etmektedir.

1992 dogumlu olan Miray Ataoğlu Yeditepe Universitesi Turizm ve Otel Isletmeciligi mezunudur. Balanced Body egitmen yetistirme programinda Module 1 ve Module 2 programlarini basari ile tamamlamistir.Ayrica Anatomi ve omurga rahatsizliklari ile ilgili egitim ve seminerlere de katilmis olan egitmenimiz Fitness sektöründe de aktif görev almistir.

Miray Ataoğlu

Pilates Antrenörü